שיר הלל ל-English Pear & Freesia

מפיה של סלין רו

קרא עוד

מפיה של סלין רו

בוסתנים שטופים באור שמש זהוב. הרעננות החושנית של אגסים שזה עתה הבשילו, עטופים בזר של פרזיות לבנות ומאירות, כשפריחתן הייחודית קורנת בתמימות ומגע קריר ועדין. מרוככת על-ידי ענבר, פצ'ולי ועצים. התפאורה מוכנה עבור English Pear & Freesia, הבושם שיקר לנו כל כך, שבו הפירותיות מחוללת עם תווים פרחוניים אלגנטיים. גלו מדוע אנו נרגשים בכל פעם מחדש מהניחוח הזהוב הזה, במילותיה של מנהלת פיתוח הבשמים בג'ו מלון לונדון, סלין רו.

English Pear & Freesia לוכד את הרומנטיות החמקמקה עם בוא הסתיו והצבעים מתכהים ומאדימים לאור השמש הסתווית המתעמעמת. "הבושם מדבר על הקסם של הבוסתן האנגלי בדיוק בנקודה שבה הקיץ מפנה את מקומו לסתיו. הוא נוצר בהשראת עצי פרי הכורעים תחת העומס של אגסים עסיסיים שזה עתה הבשילו ושירו של ג'והן קיטס "שיר הלל לעומת הסתיו," מסבירה סלין רו.

עם אקורד של אגס אנגלי בפתיחת הבושם, פירותי ועסיסי להפליא, ומרוכך בניחוח של אקורד פרזיה קריר ולבן, הבושם ניחן בעדינות שהפכה אותו לחביב החברה לפני כעשר שנים, כאשר יצרנו אותו. "הוא כל נוח ולביש וגם ייחודי ויוצא דופן, אבל לא בדרך מוזרה. זהו איזון בין פירות ופרחים טריים על בסיס חושני חמים," מסבירה סלין רו.

הרב-תכליתיות של הבושם, מאפיין של כל הבשמים שלנו, משמעותה שהבושם מתאים לכולם. הניחוח מעודד את האינדיבידואליות. "יש אנשים שמפיקים יותר מהתו הפרחוני ואילו אחרים מהפרי העסיסי. זוהי סיבה נוספת שהבושם כה אהוב. זה אינו בושם פרחוני כבר שנשאר פרחוני מבלי להתחשב במה מערבבים אותו. יש לו הרבה היבטים שונים המתבלטים לפי האופן שבו לובשים אותו. הוא שונה מאדם לאדם."

ומאחר וזהו בושם של ג'ו מלון לונדון, רק טבעי שההשראה ליצירתו נובעת משורשינו הבריטיים. "השתמשנו באגסי המלך וויליאם לאקורד האגס משום שזהו זן האגסים האופייני של בוסתני אנגליה וגדל בהם כבר יותר מ-250 שנה. צורתו ייחודית ודמוית פעמון, הוא עסיסי וטעים וכאשר הוא מבשיל, צבעו משתנה לזהוב סמוק יפהפה." השותפה שלו בבושם היא הפרזיה, אחד הפרחים האהובים בגנים האנגליים. "מאז ומתמיד אהבתי את הפרחים האלה, השובים את הלב בפריחה הלבנה הצחורה שלהם בראשם של גבעולים ירוקים ומקושתים. הניחוח שלהם אלוהי ותמיד אלגנטי." בדומה לרבים מהבשמים שלנו, הוא מעורר אסוציאציות רבות כאשר מריחים אותו: הוא לוקח אותך מיד למקום אחר.

להתראות בבוסתן

היכנסי לסטורי לרכישה