דאגה לקהילה

לתרום קצת נדיבות

קרא עוד
דאגה לקהילה

היום ומדי יום אנחנו גאים לשפוך אור על בריאות הנפש. העבודה שאנו עושים עם העמותות המדהימות שבהן אנו תומכים ציידה אותנו בכמה כלים המאפשרים להתמודד עם מצבי חרדה ולהציע כמה טיפים לחמלה עצמית. אנחנו שואפים להגביר את המודעות למחלות נפש ולהפריך את הסטיגמות דווקא באי-וודאות שמקיפה אותנו כיום. לתמוך, להעצים אנשים להתאושש ממחלקתם, לכונן קשרים מחדש ולצמוח.

טיפול עצמי בעזרת הטבע
לטבע יש השפעה מרפאה עמוקה על אנשים המתמודדים על מחלת נפש, אך את ההשפעה המיטיבה אפשר להשיג גם כאשר נמצאים בין ארבעה קירות. כל שצריך הוא דמיון. נסו לשהות ליד חלונות פתוחים כדי לאפשר לאוויר צח להיכנס. צרו לעצמכם מרחב מרגיע ליד חלון שתוכלו להביט ממנו החוצה. הסתכלו בתמונות של מקומות בטבע שאתם אוהבים והקשיבו לצלילים טבעיים, כגון הקלטות של שירת ציפורים, גלי הים או גשם יורד.
באדיבות האגודה הסקוטית לבריאות הנפש

טיפול עצמי באמצעות קשרים
כדי להתגבר על בדידות, חשבו מה אתם יכולים לעשות כדי ליצור קשרים עם אנשים אחרים. כאשר הבית מרגיש שקט מדי, הדליקו את הרדיו שיפטפט ברקע. תלו תמונות של אנשים אהובים וכתבו מכתבים או התקשרו לאנשים אחרים כדי לפטפט.
באדיבות האגודה הסקוטית לבריאות הנפש

טיפול עצמי באמצעות מלאכת יד
נסו להתמקד בעבודת יד הדורשת תנועות חוזרות כגון תפירה או צביעה. לתנועה החוזרת יש אפקט מדיטטיבי המחזיר אתכם להווה ומסייע להשקיט את המחשבות שמתרוצצות בראש
באדיבות מרכז אנה פרויד לילדים ומשפחות

טיפול עצמי באמצעות דמיון
דמיינו לעצמכם מקום רגוע ובטוח או זיכרון חיובי ככלי להתמודדות כאשר אתם חרדים במיוחד. תרגלו את פעולת הדמיון המרגיע גם כאשר אתם מרגישים טוב, כדי שפעולה זאת תהיה יותר טבעית עבורכם בשעות פחות טובות.
באדיבות מרכז אנה פרויד לילדים ומשפחות

טיפול עצמי באמצעות נדיבות
עזרה לזולת מעניקה תחושת סיפוק ומזכירה לנו שישנם דברים טובים שאולי שכחנו אותם. העזרה יכולה להתבטא בצורות רבות: הכנת כוס תה לבן משפחה או תרומת מזון לעניים. מצאו מה מתאים לחיים שלכם והגיוני עבורכם.
באדיבות האגודה הסקוטית לבריאות הנפש

טיפול עצמי באמצעות ספרות
קריאת ספרים היא מנחמת מאוד כאשר מתמודדים עם רגשות לא נעימים. נסו לחזור ולקרוא ספק אהוב. לפעמים זה מרגיש כאילו פגשתם חבר שלא ראיתם שנים רבות. למלים יש כוח רב יותר ממה שאנו חושבים לפעמים.
באדיבות מרכז אנה פרויד לילדים ומשפחות

טיפול עצמי לילדים
הרגעת ילדים חרדים היא משימה קשה להרבה אנשים, במיוחד הורים שרוצים לתמוך בילדיהם. שיחה על הרגשות יכולה לשפר את ההרגשה. אם יש לכם ילדים, ודאו שהם יודעים שאתם זמינים כדי להקשיב להם. שמרו על רוגע, היו כנים והקפידו להכיר את כל הפרטים כאשר אתם מדברים על חדשות היום.
האגודה הארצית של אנגליה למניעת התאכזרות לילדים (NSPCC)

היכנסי לסטורי לרכישה

המועדפים הריחניים שלנו