מדריך הבישום של הג'נטלמן

גלו את כללי היסוד של הבושם

קרא עוד
מדריך הבישום של הג'נטלמן

בושם הוא הצד השקט של הסגנון האישי שלך. אנשים שאתה פוגש יבחינו מיד אם הסתפרת או צחצחת נעליים, אך המרכיב שאותו הם יזכרו הוא הבושם שלך. הריח שלך מספיק כדי להותיר בזכרונות של האדם השני חותם של מי ומה אתה. בושם הוא ביטוי אפקטיבי מאוד של מי שאתה רוצה להיות בנקודת זמן מסוימת עבור האנשים שבמחיצתם תשהה.

אז איפה מתחילים? יתכן שהדבר הכי חשוב להכיר הם תווי הריח – איזה אתה אוהב, אילו אינך אוהב ומה קורה להם כאשר אתה מניח אותם על העור שלך. כמובן שהדרך הטובה ביותר להכיר את התווים היא באמצעות התנסות במגוון רחב של ניחוחות. אולם אחת החוויות הנהדרות ביותר לעשות זאת דווקא בג'ו מלון לונדון קשורה לזיהוי הברור של המרכיבים בקולקציה והעובדה שכולם תוכנני כבשמי יוניסקס. עם כל כך הרבה יצרני בשמים, הנוזל בתוך הבקבוק יכול להיות שילוב של עד 200 תווים (או "ניחוחות אינדיבידואליים"). כלומר, למרות שהאפקט הכולל עשוי להיות נעים, יתכן שלא תוכל לזהות מידית את התו שמעורר רגש אצלך. הבשמים של ג'ו מלון לונדון עשויים להכיל מספר רב של תווים ולהיקרא בשמות של התווים הדומיננטיים המעניקים לבושם את אופיו, כמו למשל אשכולית, מיר וטונקה או ליים, בזיל ומנדרינה. כך תוכל לצמצם את האפשרויות ולהכיר את משפחות הבשמים שאתה אוהב – ריחות הדריים או אולי עציים. מנקודה זאת, תוכל לחשוב איזה תו תרצה לערבב עם התווים העיקריים שאתה אוהב. אולי תרצה להוסיף מרכיבים מתובלים ואדמתיים (כגון אלון אנגלי ולוז) או ניחוחות הדריים עם תו משנה עצי (כגון אוד וברגמוט).

אחרי שהבנת אילו ריחות אתה אוהב, הצעד הבא הוא לשים את הבושם עצמו. גברים רבים גדלו עם הידיעה שבושם צריך להניח על פרקי הידיים והצוואר, על-פי רוב בכמות גדולה למדי ופעם אחת ביום בלבד. האם הידע הזה נכון? ובכן, מבחינת העצות שאב נותן לבנו, הידע הזה לא רע. האופן שבו הבושם מתנדף מעורך לאוויר שסביבך תלוי בחום הגוף ובנידוף של הבושם שהתזת על עצמך. כדי לוודא שהבושם משיג את האפקטיביות המרבית, יש להניח אותו על האזורים החמים ביותר בגוף. על-פי רוב, אלה הם האזורים שבהם כלי הדם קרובים במיוחד לעור, בדרך כלל במקומות שבהם הגוף מנסה להיפטר מחום עודף. זו הסיבה שנקודות הדופק המסורתיות בפרקי הידיים והצוואר הן בחירה מצוינת.

אבל, כדי להשיג אפקטיביות מוגברת, תוכל תמיד להניח את הבושם על אזורים נשכחים אחרים של הגוף שמידת החום שלהם זהה: מאחורי האוזניים, מאחורי הברכיים ואפילו על הצד הפנימי של השריר הדו-ראשי בזרוע. אם אינך בטוח, התזה נדיבה על כל חלקי הגוף אחרי המקלחת ולפני ההתלבשות היא דרך מצוינת להתבשם. ניתן גם להתיז בושם אחר בחלקו הפנימי של הז'קט או על צעיף כך שאתה עצמך תיהנה מהריח בזמן שאתה מתכונן לצאת. זאת משום שלמרות שבושם הוא אמצעי מצוין להמחיש לאנשים אחרים מה הלך הרוח שלך, אל תמעיט ביכולתו של הבושם לשפר את מצב הרוח שלך ולהגביר את הבטחון העצמי שלך בכל מצב שבו תהייה.

היכנסי לסטורי לרכישה