סיפורים מבפנים

כיצד לקשט את הבית עם בושם

קרא עוד

סיפורים מבפנים

בושם הוא הדרך החושית ביותר ליצור רושם ראשון. הרמז הקליל ביותר של בושם מסוגל לעורר זיכרונות מיוחדים של אנשים, אירועים ומקומות. התכונה האטמוספרית של הבושם מאפשרת לספר סיפור או לחולל שינוי מהותי בחלל שבו אנו נמצאים. הוא יכול להפעיל את קסמו במקביל לבחירות העיצוב כדי ליצור הלכי רוח מסוימים בחדרים ספציפיים. קראו כיצד כמה מידידינו, בעלי ידע רב בעיצוב פנים, משתמשים בבשמים בבתיהם:

מיגן פלוג, מעצבת פנים ומשפיענית סטיילינג מהחוף המזרחי של ארה"ב

האסתטיקה של העיצוב
ההשכלה שרכשה בחוף המזרחי וחייה בעיר ניו יורק הם מקורות ההשראה של מיגן, המתארת את האסתטיקה שלה כתמהיל של סגנון בן זמננו ומסורתי הבוחן את האיזון בין ישן לחדש.

דיפיוזרים לעומת נרות:
"אני אוהבת להציב נרות במקומות שבהם אפשר ליהנות מהחמימות של הלהבה, בעוד שאת הדיפיוזרים אני מניחה במקומות שבהם אני מנסה ליצור ניחוח רציף, כגון בחדר האמבט או המסדרון. אלה הם מקומות שבהם אנו שוהים זמן קצר ועם זאת יכולים ליהנות מבושם המרומם את הרוח באופן מידי."

ניחוח לחדר המגורים:
"נרות Wood Sage & Sea Salt: הבושם שלהם קל ומרגיע, מרכיב חשוב כאשר מבלים זמן רב בחדר. איני רוצה להשתמש בבושם העלול להעיק על הנוכחים."

ניחוח למטבח:
"אשכולית. אני אוהבת לבחור בבושם שמשלים את הפונקציה של המטבח, כמו הדרים או עשבים. הבשמים האלה מתאימים משום שהם אינם מתנגשים בארומה הטבעית של הבישול."

הצעות בישום למקסימליסטים: "כוחו של הבושם טמון בעדינותו. כאשר הסביבה החזותית בולטת או צבעונית, נחמד לשמור על ניחוח קליל, כמו למשל Basil & Neroli כדי לא להכביד על החושים."

“התכונה האטמוספרית של הבושם מאפשרת לספר סיפור או לחולל שינוי מהותי בחלל שבו אנו נמצאים.”
מעצבת הפנים מייבן דניס בולטון מ-About This Haus

האסתטיקה של העיצוב
תמהיל של שיק סקנדינבי וסגנון אנגלי נצחי הנשלט על-ידי צבע אחד: לבן. לדניס, מתומכי העיצוב הבריטי, חשוב שהבית יהיה "רגוע, בהיר, אוורירי ונוח מאוד". היא יוצרת את התחושה הזאת באמצעות שימוש בטקסטילים בעלי מרקם המשולבים באקססוריז שאינם צעקניים.

הבושם בחדר המגורים:
"Pomegranate Noir המקסים תמיד. הוא מתוחכם וסקסי, משובח וקסום, הן בשבילי והן בשביל הבית שלובש אותו."

הבושם למטבח:
"אני נאמנה למרכיבים האכילים של הבושם למטבח, ולכן אני בוחרת בניחוח המבוסס על עשבים או הדרים. האהוב עלי ביותר הוא הבושם של נרות Green Tomato Leaf. הוא לוקח אותי לים התיכון והוא מאוד ארומטי, ירוק, אדמתי ורענן."

הבישום בחדר השינה:
"מבחינתי, Peony & Blush Suede הוא הניחוח המתאים לחדר השינה. הוא עדין ומאזן בין פרחוניות ענוגה לתווים פירותיים. הוא פשוט נהדר. אני נוהגת להתיז על המצעים את בושם Lino Nel Ventor  המגיע בספריי שנועד למצעי המיטה והינו מאוד מרגיע ומשקם."

הצעות בישום למינימליסטים: "למי שאוהב ריחות נקיים וצנועים, אני ממליצה על בושם רענן ומנחם כגון Wild Fig & Cassis. אני מתייחסת אליו כאל בושם שמעניק חיבוק של ארומה. הוא מאוד מזמין.

אוליביה לופז, היוצרת מאחורי בלוג האופנה ועיצוב הפנים Lust for Life:

האסתטיקה של העיצוב
שילוב של המינימליזם של החוף המערבי עם מודרניות של אמצע המאה.
חשבו למשל על רהיטי עץ כהים מקושטים במגשי שיש ופרחים טריים.

דיפיוזרים לעומת נרות
"אני לא יכולה להכחיש את אהבתי לנרות. יש לי נר כמעט על כל משטח בבית: על שולחן העבודה, נר גדול ועשיר שאני מדליקה כאשר אני מכינה ארוחת ערב ונר על שולחן הקפה שאני מדליקה ברגע שאני חוזרת הביתה בערב."

הבושם בחדר המגורים:
"נר Oud & Bergamot. אני אוהבת ניחוח מעושן בסלון, משהו שמשלים את גווני העץ החמים של הרהיטים."

הבושם בחדר השינה:
" Lavender & Lovage הוא הבושם האהוב עלי לחדר השינה. הוא כל כך עדין וקליל ועוזר לי להתרגע."

הצעות בישום להשלמת צבעו של החדר: "Mimosa & Cardamin הוא השילוב המושלם מבחינת צבעים. לבושם יש רבדים רבים ולמרות שנדמה שזהו צירוף לא סביר, הוא מותיר רושם שנחרט בזיכרון."

היכנסי לסטורי לרכישה