נשיקת הורד

העלילות הסבוכות של הורד הרומנטי

קרא עוד
נשיקת הורד

יש אהבות שנמשכות חיים תמימים, אך אהבת אמת נמשכת לנצח נצחים – כך אומרים. הורד משכר את בני האדם מימים ימימה. כאשר אפרודיטה התאבלה על אדוניס, אהובה שנפצע פצעי מוות, האם דמעותיה באמת התערבבו בדמו והפכו את הוורדים הלבנים לאדומים? ללא ספק, המיתולוגיה של הרומנטיקה הכרוכה בפרח הפשוט הזה לבלבה לאורך מאות שנים. הורד מייצג לא רק את כמיהת הלב אלא גם יופי פיזי שאי אפשר להכחישו. על פי האמונה ההינדית, האל וישנו עיצב את כלתו, לקשמי, מעלי כותרת של ורד ובכך הפך את הפרח פעם נוספת לסמל היופי. מרוב רומנטיות כבר איננו יכולים לנשום.

Red Roses Cologne  של ג'ו מלון לונדון הוא גן סודי בבקבוק, ואילו נר Velvet Rose & Oud  שלנו הוא כמו המיתוס של אוהבים שאהבתם נועדה להיכשל. את הורדים קוטפים בבוקר לפני שהשמש מתחממת יותר מדי ופוגמת בשמן הריחני וכאשר הניחוח הוא בשיאו. כ-3,000 ק"ג של עלי כותרת דרושים כדי להפיק קילוגרם אחד של שמן אתרי מורדים בעבודה ממושכת וקשה. אולם כמו שהנסיך הקטן של אנטואן דה סנט אקזופרי אמר, "הזמן שבזבזת על השושנה שלך הוא שהפך אותה לחשובה כל כך."

קונפוציוס כתב שבספרייה הקיסרית של שושלת האן נשמרו יותר מ-600 ספרים על ורדים. מכאן שלמישהו היה הרבה מה לומר על הנושא. כולנו גם יודעים שניחוחן של הוורדים של שייקספיר נותר מתוק גם אם נחליף את שמן. הורד של אוסקר ווילד, לעומת זאת, הייתה מרושעת. היא דקרה בקוציה את ליבו של הזמיר והניחה לו למות תמורת האהבה, אך איננו מתכוונים לדון בפרשנות העגומה הזאת. יש לציין שיופיו של הורד אינו הגזמה סמלית ותו לא. עלי הכותרת המשיים של הורד היוו חלק מסמלי המלחמה של בית יורק (לבן) ולנקסטר (אדום), אשר במאה ה-15 נלחמו על הכתר האנגלי במלחמה שזכתה לשם "מלחמת השושנים". הפרח הזה הוא חלק בלתי נפרד מהספרות, החיים, האהבות והפרידות שלנו אז והיום. סיפורי הורד רבים ומגוונים מכדי שנוכל לספר את כולם, למרות שאנו מאוד אוהבים סיפורי אהבה.

היכנסי לסטורי לרכישה

100ml