הליידי המובילה

כיצד הפרג השברירי הגיע לאור הזרקורים

קרא עוד

הליידי המובילה

כיצד הפרג השברירי הגיע לאור הזרקורים

בשנת החורף, כאשר האדמה שקטה, איננו מודעים כלל למתרחש מתחת פני השטח. כאשר הקרקע נהפכת כדי להכינה לשתילה, ממתינה לנו לעתים הפתעה צבעונית כאשר הפרגים מתעוררים ופורצים החוצה בחיוניות. הפרגים מלבלבים ביותר ממאה זנים שונים. הם מגיעים בשפע של גלגולים מעודנים, לרבות צהוב חיוור וורוד אפרסקי שמנתי. הם מפגינים לראווה עלי כותרת מושלמים או נוצות פרועות ומופיעים כיחידים או זוגות. תהא המשמעות התרבותית שלהם אשר תהא, אנו תמיד מסוחררים מהשבריריות של יופיים. הפרחים השבריריים האלה, עם עלי כותרת דקיקים כנייר טישו, מזכירים לנו בעמידותם שהחיים חזקים מהכל וכי לפרג מגיע מעמד הליידי המובילה.

עבור הפרסים, הפרגים נודעו כפרח האהבה. במיתולוגיה היוונית, הפרג היה פרחה הקדוש של דמטר, אלת הקציר. כאשר ביתה פרספונה נחטפה אל השאול. מאז שנות ה-20 של המאה הקודמת, נחישותו של הפרג לצמוח בשדות קרב הפכה אותו לסמל זיכרון לנופלים בקרב. אהבה, שינה ומוות. בזמן הקציר בשדות הדגנים הזהובים של אנגליה, הפרגים היפהפיים מרקדים בין שיבולי השעורה בפרצי צבע עזים ומחיים את הנוף האנגלי.

הזרעים האכילים של הפרג משמשים כבר מאות שנים הודות לסגולותיהם הרפואיות. הרופאים המצריים רשמו זרעי פרג כדי להקל על כאבי שרירים וראש. הזרעים גם עשירים באבץ, הנחשב כמינרל המריץ את ההחלמה ואפילו שומר על הראייה. סיבה טובה להתקשט בפרגים.

בג'ו מלון לונדון רצינו ללכוד את המהות של הפרח הפרוע, חסר המנוחה שאי אפשר לעצור אותו. בושם  Poppy & Barley  שלנו הוא בושם כרי האחו האנגלים המשגשגים בפשטות ויופי. זהו ניחוח פרחוני מלא חיים שבו הפרגים מתעטפים בסובין שעורה רכה ככותנה. הוא בהיר, עדין ופודרתי. הבושם הוא מחווה לכל מה ששברירי אבל בלתי מנוצח.

“בושם Poppy & Barley שלנו הוא ניחוח כרי האחו המתחממים בשמש.”

היכנסי לסטורי לרכישה