רומנטיקה ומרפא

הסיפור של הבזיל

קרא עוד

רומנטיקה ומרפא

הסיפור של הבזיל

את האהבה הראשונה לא שוכחים אף פעם. שלנו הייתה בזיל: ארומטי, מלא חיים ופיקנטי. יש שיאמרו שזו בחירה קצת מוזרה לבושם מודרני אך הסיפור של הבזיל מהדהד לאורך מאות, על פני ארצות רחוקות, תרופות עתיקות, שליטים ומשוררים. העבר של הבזיל נעוץ ברומנטיקה ובצמחי מרפא.

אם תבקשו ממנו להציג את עצמו באופן רשמי, הבזיל יספר לכם את שמו האמיתי (אוקימום בזיליקום, שמשמעותו "המלך המבושם"). זהו צמח כה שברירי ויקר עד שהאמינו שרק למלכים מותר לקטוף אותו בחרמש זהב. פליניוס הזקן טען שהבזיל מעורר תאווה. ג'והן ז'ראר, ההרבליסט מהמאה ה-15, יעץ לאכול אותו כדי להקל על הכבא של עקיצת עקרב. האיטלקים מתייחסים אליו כאל תשורת אהבה ואילו ההינדי ישנים עם בזיל המונח על חזם מתוך אמונה שכוחותיו המכוננים יעניקו להם מסע בטוח לגן העדן. זהו צמח חולמני מצד אחד ורפואי מצד שני.

ויש לו גם אוסף של קשרים אקסצנטריים. הבזיל הקינמוני מגיע ממקסיקו וניחן בטעם מתוק, פרחים ורודים ועלים סגולים. על הבזיל הקדוש אומרים שהוא מיטיב עם מערכת החיסון, ואילו הבזיל של חג המולד הוא פירותי וניחוחי. הבזיל הכחול האפריקני הוא מתובל עם גוון של מנטה וישנו גם הזן של הליים, חמצמץ ומלא חיים.

אנחנו אוהבים מאוד את הבזיל, הגיבור הלא-קונבנציונלי של הקלאסיקה בת זמננו של ג'ו מלון לונגון – Lime Basil & Mandarin. אנו היינו הראשונים שזיהינו את הפלפליות ההדרית והבהירה שלו. חזרנו ובחנו את הצמח פעמיים כאשר יצרנו את Basil & Neroli, רענן, משועשע וצעיר עם דגש של מרכיבי בזיל. רמז החמימות של הבזיל הירוק הגדול והבזיל ורבנה מעניקים את הרעננות העשבונית.. כידוע לכם, אנו אוהבים שילובים יוצאי דפן בין המרכיבים שלנו, ועד כה אנחנו יכולים לדווח על הצלחות בלבד.

“"חולמני מצד אחד; רפואי מצד שני."”

היכנסי לסטורי לרכישה