The Highlands

הסיפור מאחורי הקולקצייה במהדורה המוגבלת שלנו

קרא עוד

The Highlands

הסיפור מאחורי הקולקציה במהדורה מוגבלת. סלין רו ורוקחות הבשמים אן פליפו, מארי סלמאניה ויאן ואסנייר מספרות על הקולקציה.

היופי הפראי של ההרים הסקוטיים מעניק השראה לקולקציה חדשה במהדורה מוגבלת המורכבת מארבעה ניחוחות, חוקרת נופים מרהיבים של טבע פראי,גבעות גבוהות, אחוזות ערפיליות וטירות עתיקות. "לעתים קרובות, כשאנחנו חושבים על הכפר הבריטי, אנחנו חושבים על משהו קצת יותר מסודר, קצת יותר מטופח", אומרת סלין. "אבל בהרים הסקוטיים הטבע משתולל בצורה כל כך דרמטית. רצינו מאוד לאמץ את זה בקולקציה הזו. הרעיון שעד כמה שתנסה לשלוט בטבע, כשהוא נשאר לנפשו הוא פשוט משתלט".

כשהתעמקה בטירות העתיקות, החלה סלין להרחיב את המיקוד שלה; חקירת פרחי בר ילידי סקוטלנד סיפקה פלטת צבעים סגולים וצהובים כדי לחקור ולהנחות את בחירת הרכיבים של הקולקציה. "תמיד דמיינו תמונות מסוימות של ההרים הסקוטיים שרצינו לחקור: אברש סגול המכסה גבעות ערפיליות, פרחי בר המשולבים בין קירות הטירה, והגדילן האצילי, הפרח היפהפה של סקוטלנד", אומרת סלין. "עבדנו יחד עם הרוקחים כדי למצוא רעיונות שונים שיבטאו את ההשראות הללו בניחוח, לחשוב באמת מחוץ לקופסה במונחים של הניחוח ועם זאת תמיד להישאר ממוקדים ברעיון להיות בטבע."

בעבודה עם שלושת הרוקחות שלנו, סלין הייתה להוטה שהקולקציה תציג את מגוון הנופים ובמקביל גם תביא את הייחוד האישי של כל בושם לקולקציה. אן פליפו שמה את עיניה על הגדילן, הפרח הלאומי של סקוטלנד, בעוד מארי סלמאניה התמקדה בחוויות הטיולים שלה בסקוטלנד, שם היא הייתה המומה מהנופים והמינרליות של הארץ. יאן ואסנייר התמקדה  בצומח ובבעלי החיים של ההרים הסקוטיים, וחקר נופים ואגדות. התוצאה היא קולקציה מגוונת אך משלימה של ניחוחות.

גדילן מלנכולי הוא ניחוח בהיר, עצי וארומטי. אן פליפו מתארת את הניחוח כחגיגה של הטבע הגולמי של ההרים הסקוטיים, שבו האלמנטים משתוללים, ושם קיסוס ויערה צומחים בסדקים של קירות הטירה. "שילבנו גדילן מצוי עם אלמנטים טבעיים שונים כדי ליצור את תחושת הפרא: יצירת אפקט עצי וירוק, עם היבטים מימיים כדי ללכוד את הרעיון של פרחי בר הגדלים בין אבנים רטובות. רתמנו את טכנולוגיית Headspace כדי ללכוד את הניחוח הטבעי של קיסוס אנגלי, המעניק תווים צמחיים ירוקים, הוספנו פצ'ולי טבעי לאלגנטיות ומולקולה מיוחדת בשם Coolwood כדי לשחזר את ניחוח הטחב על אבן רטובה. מטאטא טבעי - פרח שגדל בשפע בסקוטלנד, עם פרחים צהובים- האהובים על הדבורים - הוסיף מגע דמוי דבש".

מארי גם חשפה אהבה לפרח איקוני של סקוטלנד: אברש, שבו השתמשה כדי ליצור ניחוח אלגנטי, מפתה, רענן ופראי - Highland Heather. "הוקסמתי מהאופן שבו האברש צובע גבעות שלמות בסגול כשהוא פורח, מושך דבורים שמייצרות את הדבש היקר ביותר", היא מספרת. "Highland Heather מציע תווים ארומטיים ועציים, כמו גם פרחוניים, שניהם מיוצגים בניחוח האברש שלנו. לכך הוספנו ברוש ווטיבר לטבעיות וענבר לחושניות. לקראת סוף הפיתוח, הוספנו גם לבנדר אנגלי כדי באמת להדגיש את המשיכה הסגולה והארומטית האהובה כל כך על הדבורים".

Mallow On The Moor הוא ניחוח רך, פודרתי ומקסים שמקבל את התווים שלו מפרחי חלמית סגולים. "הצגתי את ניחוח החלמית לסלין והיא מאוד אהבה אותו. יצאנו מיד למשימה לייצר גם רכות, מתיקות ופודרתיות בניחוח", נזכרת יאן. "כדי לשמור על תחושת רעננות עלי כותרת בתו הניחוח העליון, השתמשנו בעלי סיגלית כדי לשמור על ניחוחות ירוקים ורעננים. בתו הלב, עבדנו סביב איריס והליוטרופ לרכות ובתו הבסיס, הוספנו עץ אלון מיוחד כדי לייצג את המרקמים האדמתיים של הגבעות. עץ האלון האנגלי, מעניק עומק ותו ניחוח מעושן ומתקתק לניחוח, פותח על ידי יאן במיוחד עבור ג'ו מלון לונדון.

"הקולקצייה לא הרגישה שלמה עד שהתחלנו לחשוב על להציג מחדש את Wild Achillea, אומרת סלין. "ניחוח שהופיע לראשונה בקולקציית פרחי הפרא והעשבים שלנו והפך במהירות לאהוב ונמכר ביותר. אכילאה פראית היא פרח שגם דבורים נמשכות אליו מאוד, אשר בשילוב עם הרעננות הירוקה התוססת שלו, הופך אותו להתאמה מושלמת לקולקציית ה- Highlands. כשמריחים את הניחוח באמת מרגישים חיבור לטבע הפראי, שזו ההרגשה עם כל הניחוחות החדשים בקולקציה. היה הגיוני שזה יהיה הניחוח הרביעי בהרכב'.

קולקציה של ארבעה ניחוחות החוגגים את הנופים הייחודיים של ההרים הסקוטיים שבהם הטבע משתולל. באיזה ניחוח תבחרו?

לקולקציה