שמלות חתונה

מעשייה בעבודת יד, כפי שסופרה על ידי סוזי טרנר

קרא עוד

שמלות חתונה

עולם החתונות מעניק לנו יד חופשית להגשים כמה מהחלומות הפרועים ביותר שלנו. עם ניסיון של יותר מ-25 שנים, למעצבת העילית סוזי טרנר יש יחסים מיוחדים עם מלאכת היד והאומנות הבריטית ואינה חוששת להציע שמלות יוצאות דופן ויפהפיות לכלות ביומן הגדול. ועם אהבתה הגדולה לפרטים, היא משתמשת במלאכת יד בריטית מרהיבה כדי ליצור כמה משמלות הכלולות היפות ביותר שניתן לדמיין.

כל שמלה שהיא יוצרת היא חגיגה של כישורים מסורתיים ורקמת יד מדוקדקת ועתירת עבודה, בין אם מדובר בשמלות ערב מסחררות או בשמלות כלה ייחודיות שבזכותן התפרסמה. לתפירת התווית על הבגד, הנעשית ביד כמובן, נדרשים חמישה ימים. "כל תפר נעשה כאן בסטודיו וכל חרוז נתפר ביד על הבד." 

תפירה של שמלה ממוצעת של סוזי טרנר מצריכה ארבעה חודשים, למרות שעל השמלה עתירת התפרחות שעליה היא עומלת כעת החלה לעבוד לפני שמונה חודשים ועדיין נותרו לה 3,000 עלי כותרת. מחויבות זאת לפרטים מדוקדקים היא שלכדה את תשומת לבנו מלכתחילה, במקביל לעובדה שהיא מדליקה נרות של ג'ו מלון לונדון שיעניקו לה השראה בסטודיו שלה במזרח לונדון. היא משתמשת ב-Peony & Blush Sueded ו-Pomegranate Noir בהתאם למצב הרוח שלה.

“"ניחוחות ואופנה הולכים ביחד. אי אפשר ללבוש אחד בלי השני."”
סוזי טרנר
מעצבת עילית

סוזי טרנר עזבה את בית הספר בגיל 15. כבר אז התפירה מילאה את חייה. "לאמי היה עסק של ריפוד, ולכן למדתי להשתמש במכונת תפירה תעשייתית בגיל 12. כשעזבתי את בית הספר ופניתי למרכז לחיפוש עבודה, הבנתי שאין לי כישורים מלבד תפירה. לא ידעתי לקרוא או לכתוב. הגשתי בקשה לעבוד אצל חייט." בעבודה קשה במשמרות של 14 שעות, סוזי למדה על בוריה את שפת החייטות והייתה נחושה לשלוט בכל מרכיב של התפירה.

הקסם הבלתי נדלה של סיפורי האהבה משך את סוזי לשמלות כלה. "לכל אחת מגיע הרגע שלה ולהיות חלק מהרגע הזה הוא עונג עצום. אני מרגישה כל כך מיוחדת כשאני עוזרת לכלות להגשים את חלומותיהן ולדעת שהעיצובים שלי יהיו תמיד חלק מהזיכרונות שלהן."

מאחר וכל פריט שסוזי תופרת הוא יחיד במינו, היא יכולה להוסיף את הנגיעות האישיות שלה. "לעתים אני רוקמת מסר בתוך השמלה," היא מסבירה. "באחת השמלות הפכתי את נדרי הכלולות לשיר ורקמתי אותו בתוך האריג. לפעמים אני מעודדת את הכלות לשקול בחירת בושם בזמן שאני מעצבת את השמלה. בשמים ואופנה שלובים זה בזה. אי אפשר ללבוש אחד בלי השני."

אנחנו מסכימים לחלוטין, אולם כאשר מדובר בבחירת הבושם שיתאים לסגנון החתונה, סוזי ממליצה על גישה חקרנית. "כלה צריכה לשמור על ראש פתוח. מה יותר מיוחד משילוב של שני ריחות וליצור בושם מותאם לך שתמיד יחזיר אותך לאותו יום?" מבחינתה של סוזי, הניחוח הרומנטי ביותר הוא Velvet Rose & Oud Cologne. למעשה, הוא כל כך משמעותי עבורה עד שהיא שומרת אותו לעצמה. "אני לובשת אותו רק עבור האדם היקר לי. זהו בושם שאני שומרת בשבילו בלבד, כי אותו אני אוהבת." 

היכנסי לסטורי לרכישה