פריחה משגעת

הסיפור מאחורי הניחוחות שלנו במהדורה מוגבלת לאביב

קרא עוד

פריחה משגעת
הסיפור מאחורי הניחוחות שלנו במהדורה מוגבלת לאביב

הבשמית הראשית, סלין רו והרוקחות אן פליפו, פבריס פלגרין ומארי סלמאניה דנות בקולקציית Blossoms החדשה.

'כל ניחוח של פריחה מביא היבטים שונים של ניחוח לשולחן... חובק את חדוות האביב ואת ההרגשה הממכרת של שהייה בטבע'

בכל שנה קולקציית ה-Blossoms שלנו חוגגת את הטבע ואת בוא האביב עם מגוון ניחוחות פרחוניים. "השנה רצינו ללכת מעבר לפרחי אביב בלבד ולחגוג את בוא העונה החדשה בקנה מידה גדול יותר, על ידי חגיגית עצים פורחים בסביבתם הטבעית", מסבירה סלין. היצירה של שלושת הניחוחות השנה מתמקדת במיוחד בעצים שנמצאים בסין. "אנחנו יוצאים לטיולי השראה לסין כבר שנים רבות ותמיד קיבלנו השראה מהפריחה שלה. עם הקולקציה של השנה, אנו מפגישים את ניחוחות הפריחה האהובים מהעבר: Osmanthus Blossom, Nashi Blossom ו Star Magnolia. כל אחד מהם מביא היבטים שונים של ניחוח לשולחן, אבל כל אחד מהם גם מאמץ את חדוות האביב ואת ההרגשה הקסומה של להיות בטבע".

כשסלין נפגשה לראשונה עם פרח האוסמנטוס , היא נדהמה מכך שפריחה כה זעירה יכולה להפיק ניחוח כה עוצמתי. "נמשכתי לניחוח הייחודי שלו, המשלב תווי אפרסק וזמש רך. זו אחת הפריחה הבודדות שאפשר לקבל ממנה מיצוי טבעי, מה שנתן לנו אפילו יותר מוטיבציה לעבוד איתה", היא אומרת. הרוקחת שנבחרה להתמודדות עם Osmanthus Blossom הייתה מארי סלמאנה: "רציתי ללכוד את התחושה האוורירית שעוברת דרך עלי הכותרת של הפרח ובאמת ללכוד את הזוהר שלו", היא מסבירה. לאוסמנטוס יש גם תו קטיפתי פירותי, שהוא שונה למדי מפרחים לבנים אחרים שיכולים להיות בעלי ניחוח כבד יותר. זה כנראה הפרח הכי פירותי שאפשר לעבוד איתו, אז האתגר עבורנו היה להפוך את התו הזה לקליל ואוורירי, בסגנון ג'ו מלון לונדון. איזנו גם את החלק הזוהר הזה של הניחוח עם עץ קשמיר רך, שנתן לנו ניחוח פריחה שאמנם משמח ומרומם להפליא, אבל יש לו גם רכות בסיסית ואיכות משכנעת".

האסתטיקה הבולטת של הפריחה המנומרת הלבנה-שחורה של פרח הנאשי היא מה שמשך אותנו בתחילה אל הפרח הזה; המראה המונוכרומטי שלו הרגיש בהתאם לסגנון האמיתי של ג'ו מלון לונדון. "איזון הפרחים העדינים האלה עם המשיכה העסיסית והפירותית של אגס הנאשי נתן לנו ניגוד מרתק לחקור", אומרת פאבריס. "במהלך הפיתוח באמת ניסינו לחשוב על העץ כולו, מפירות ופרחים בחלק העליון ותווי הלב ועד לעצים רכים בבסיס", אומר פאבריס. "זה היה כאילו אנחנו מעריכים כל חלק בעץ, והתוצאה הייתה ניחוח שהציע מראה מודרני מרענן בניחוח פירותי ופרחוני. Nashi Blossom ופרחוני להפליא, עם גוונים פירותיים, רעננים והיבטים ירוקים פריכים המבוססים על בסיס של עצים רכים ומאסק. הוא באמת לוכד את האישיות הייחודית של פרי הנאשי - משהו כמו הכלאה בין תפוח לאגס, עם פריכות ו"נשיכה" כמו גם רכות ועדינות - ומשלב אותו עם פרחים ליצירת אפקט פריחה מדהים, שובב אך אלגנטי ."

לניחוח הסופי של ההרכב, Star Magnolia, היה מקור אחר. סלין נזכרת בטיול בשנגחאי ב-2014: "נתקלתי בפארק עירוני שהיה מלא בעצים המדהימים האלה. נפעמתי מהמראה של כל הפרחים הלבנים האלה, כמו גם הניחוח האלוהי, אז החלטתי להעניק שם ורק אז ליצור ניחוח מסביבו. אבל מכיוון שהמגנוליה הכוכבית לא קיימת באופן טבעי בפלטת הבשמים, וקשה ללכוד אותה, זה היה אתגר. כדי לשחזר את הניחוח האותנטי של הפארק ההוא בשנגחאי, שלחנו צוות טכני - בהדרכתה של הבשמים אן פליפו - בשנה שלאחר מכן כשהפרחים חזרו לפרוח. המטרה הייתה למצוא את המגנוליה הכוכבית המושלמת ביותר וללכוד אותה באמצעות טכנולוגיית Headspace, שהייתה, בזמנו, חדשנית עבור Jo Malone London."

כשהיא נאבקה באתגר הטכני, אן פליפו השתמשה במגנוליה הכוכבית כדי ליצור ניחוח פרחוני יפהפה. "זה נפתח בתווים רעננים ונוצצים של לימון, ג'ינג'ר ועלים, מעל לב מגנוליה טרי, מחומם עם פריחת התפוז ועלי מגנוליה", היא מתארת. "הבסיס משלב אלגום עצי, קרמי וענבר חושני. יחד יש להם רעננות פרחונית להפליא."

לכל שלושת הניחוחות של Blossom יש אישיות וטון שונים, אבל כל אחד חוגג את בוא האביב. במה תבחרו?

פריחת האוסמנטוס עשויה להיות קטנה אך מדיפה ניחוח אקזוטי כמעט סוער, ומציגה תערובת בלתי צפויה של משמש פירותי ותווי זמש רכים. הפרחים הסיניים הקטנים הללו יוצרים את לב הניחוח המשגע והזוהר שהוא פריחת אוסמנטוס.

פריחת נאשי היא סמל של טוהר. הפרחים הלבנים והמנומרים מתלכדים לאורך עץ הנאשי, והופכים לאגסים עסיסיים. בשילוב עלי ורדים, הניחוח הפירותי השובב של הפריחה הזוהרת הזו מרופד במאסק לבן כדי ליצור את ניחוח ה-Nashi Blossom שלנו.

Star Magnolia מדיף ניחוח מתוק ועדין שהוא שם נרדף לאביב בשנחאי, שם העצים האלגנטיים הללו מלבלבים בכמה פארקים בעיר. עלי הכותרת הפריכים והבתוליים של המגנוליה הכוכבית נוצצים על רקע עלה מגנוליה אמרלד ובסיס אלגום קרמי רך.

גלו את הקולקצייה