Adwoa Aboah with braided hair, biting into a pear with backdrop of three large pear props placed on top of a car roof rack.
Adwoa Aboah with braided hair, biting into a pear with backdrop of three large pear props placed on top of a car roof rack.
מחווה לאגס האנגלי

The story behind the latest English pear fragrance

קרא עוד

מחווה לאגס האנגלי

בעוד התואר הרשמי שלה הוא הרוקחת הראשית, בג'ו מלון לונדון, אנחנו אוהבים לחשוב על סלין רו כעל קוסמת ניחוחות. כשהיא רוקחת ניחוח חדש, לעתים קרובות, היא נוטה להתחיל במסע קסום. הטיולים המסקרנים והסוחפים האלה הולכים בדרך שובבה, כשהיעד הסופי הוא ניחוח חלומי שאי אפשר שלא להתאהב בו. דוגמה לכך: ההשקה המרגשת של English Pear & Sweet Pea, גרסה חדשה ורעננה של האגס הנצחי; הסיפור מאחורי English Pear & Sweet Pea החדש הוא לא פחות ממרתק. "שאלנו את עצמנו באיזה פרח בר נוכל להשתמש שיכול להביא קצת טוויסט לניחוח הקיים." וזה בדיוק זה; טוויסט חדש ועדין המהווה את המקבילה הצעירה והעדינה, ל-English Pear & Freesia המקורי. אם הייתה זו פלטת צבעים, הניחוח הזה היה אלמוגים, לילך בהיר ופרחים ורודים סמוקים. איך סלין הייתה מתארת את זה? "זה מדהים ביופיו".

Adwoa Aboah with braided hair, biting into a pear with backdrop of three large pear props placed on top of a car roof rack.

אמנם היא לא עשתה את אחד מהמסעות המתפתלים והמוחשיים שלה כדי ליצור את English Pear & Sweet Pea, אבל סלין עשתה טיול במסלול הזיכרון. "יש מטע אגסים בחלק האחורי של הבית הכפרי של הוריי, שבו ביליתי את כל הקייצים שלי לאורך ילדותי", היא נזכרת. "חדר השינה שלי הוא היחיד עם חלון שרואים ממנו את הפרדס." עם השנים, החוויה לא נלקחה כמובנת מאליה: "לא הבנתי איזה מזל יש לי בעצם לגדול ככה - כמה מיוחד זה היה. פשוט ללכת לעץ, להרים פרי ולאכול אותו." לראות את העצים עמוסים באגסים עסיסיים, בשלים ומוכנים לאכילה מחזיר אותה ישר להשראה המקורית, ל-English Pear & Freesia והתוספת החדשה, English Pear & Sweet Pea. "באמת, הפרדס הוא הכוכב", היא אומרת, קולה מלא פליאה. "זה, והשיר של ג'ון קיטס".

השיר שעליו היא מדברת נכתב על עונת הסתיו, על ידי המשורר האנגלי הפורה, שמתחשב בנקודה בה הופכת העונה מסוף הקיץ לסתיו - המציין גם את עונת האגסים. כפי שהשם מרמז, המילים חוגגות את התקופה הזאת של השנה: "עונת הערפל והפוריות העדינה" הפכה לאחת מנקודות ההתחלה של English Pear & Freesia שהושק במקור ב-2010. "עשינו את ההשקה לעיתונאים ביוני. בביתו הקודם של קיטס בהמפסטד," נזכרת סלין. "להיות בבית הזה, לדעת שהמשורר חי שם, איך שהוא מתאר את האווירה בשיר שלו... אתה שם. זה זיכרון כל כך יקר של המסורת הבריטית."

English Pear & Freesia cologne 100ml bottle surrounded by fresh pears and backdrop of large pear props on top of car rack.

שנים לאחר מכן, יצרנו עוד ניחוח בהשראת האגס האנגלי, והפעם בשילוב פרח האפונה הריחנית. בליבה של משפחת הניחוחות הזו נמצא אגס קינג וויליאמס, פרי שופע להפליא המפורסם בזכות צורת הפעמון הייחודית שלו והגוון הזהוב הבוקע מקליפתו כשהוא בשל ומוכן לקטיף מהעץ. "יש משהו ממש נחמד באבולוציה של עצי האגס", מסבירה סלין. "אתה רואה את הפרחים באביב ואז הפרחים נעלמים ונשארים רק העלים. ואז בסוף הקיץ הפרי מגיע". הערצתה לאגס התחזקה עוד יותר כשדיברה עם קבוצת מומחים שחלקה את התשוקה שלה. "הדרך שבה דיברו על האגס, תיארו אותו כאלגנטי, שופע, מתוחכם... העובדה שיש לו קימור שמזכיר לך את גוף האישה, הצבעים האדומים שמגיעים עם חילופי העונות, הטעם, המשקל, המרקם המעט גרגירי... בכנות," היא מודה ומחייכת, "מעולם לא אכלתי אגס באותה צורה מאז".

אין זה פלא, אם כן, שהרצון ללכוד את התחושה הזו ולהכניס אותה לבקבוק הפך למסע חיפוש עבור סלין. "כשהתחלנו לעבוד על הניחוח המקורי לפני יותר מ-10 שנים, זה היה כמעט בלתי אפשרי לכלול אגס טבעי בניחוח. אז, עבדנו על איך נוכל לעשות זאת בכל זאת."

Pink sweet pea flowers and English Pear & Sweet Pea cologne 100ml bottle in front of big pear prop, on golden rocky hillside.

כעת אנו שמחים מאוד לומר ששני ניחוחות האגסים האנגליים שלנו נוצרים באמצעות תמצית פרי אגסים טבעית ב- 100%. חיפשנו פתרון מחוץ לתעשיית הבשמים ומצאנו אותו בתעשיית המזון, שם מאדים אגסים למיץ פירות. התמצית הסופית היא המקבילה לאגס אחד בכל בקבוק, ומסר פשוט ועוצמתי - ניגוד אמיתי לעבודה של שנתיים שנדרשה לפיתוח".

זה לא היה הישג קל, אבל ההתמדה השתלמה. תהליך יצירת התמצית והתמצית עצמה הינם בלעדיים לג'ו מלון לונדון ומהווים את הבסיס לניחוחות - English Pear & Freesia ו-English Pear & Sweet Pea.

בהתחשב עד כמה קשה - אפילו עכשיו - להשתמש בפירות אמיתיים בניחוחות, ההתגברות על האתגר הזה היא לא פחות ממרשימה. ההחלטה לחבר אגס אנגלי עם פרח האפונה מתוקה הייתה, למרבה המזל, הרבה פחות מפרכת. "אה, זה היה קל מאוד", צוחקת סלין. "אני אוהבת את פרח האפונה המתוקה, זה כל כך בריטי. אז זה היה מובן מאליו. זה תמיד היה הולך להיות English Pear & Sweet Pea." והתוצאה קסומה.

Video of Adwoa Aboah carrying around a large pear fruit prop along a dry, rocky, hillside path.

רכשו את הסיפור